Hledat

26. 9. Andrea

Zítra: Jonáš

Počasí

Úterý Polojasno 17/11 °C
Středa Polojasno 21/10 °C
Čtvrtek Jasno 20/11 °C
Pátek Jasno 19/10 °C

Drobečková navigace

Obec > Aktuality > InternetPoradna

InternetPoradnaDatum konání:
31.12.2016

InternetPoradna.cz je nezisková organizace, která již od roku 2001 pomáhá lidem se zdravotním postižením, osobám pečujícím a seniorům. Služby poskytujeme osobám v Olomouci a blízkém okolí. Spolupracujeme se širokou škálou partnerů, vysokých a vyšších odborných škol, neziskových organizací, občanských poraden a odborníků z různých oblastí.


Jako nezisková organizace pracujeme v rámci tří sociálních služeb:

  • Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory (včetně dluhového poradenství)
  • Sociální rehabilitace Restart
  • Olomoucká linka důvěry

Naše služba Restart pracuje s cílovou skupinou osob se zdravotním znevýhodněním, kteří se nachází v nějaké nepříznivé životní situaci a potřebují pomoci.

Pomáháme jim řešit jejich finanční situaci (dluhy, insolvence, domácí hospodaření a rozpočet ...), uplatnění na trhu práce (příprava na pohovor, sepsání životopisu a motivačního dopisu, hledání práce), psychický stav (psychologická podpora v průběhu využívání služeb, Linka důvěry) a začlenění do společnosti (vzdělávací kurzy, motivační pátky, komunikační dovednosti). Nově jsme zavedli také podpůrné aktivity, mezi které patří: ergoterapie, terapeutická skupina, tvůrčí aktivity (arteterapie, muzikoterapie…).

Všechny služby, které poskytujeme, jsou bezplatné.  

Více informací o tom, co děláme, naleznete na našich stránkách: www.internetporadna.cz