26. 4. Oto

Zítra: Jaroslav

Hledat

Počasí

Pátek Zataženo 27/12 °C
Sobota Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 17/10 °C
Neděle Zataženo 16/8 °C
Pondělí Oblačno až zataženo s občasným deštěm 11/10 °C

Drobečková navigace

Obec > Aktuality > Obec Loučany připravuje zpracování nového ÚZEMNÍHO PLÁNU Obce Loučany

Obec Loučany připravuje zpracování nového ÚZEMNÍHO PLÁNU Obce LoučanyDatum konání:
31.12.2017

Obec Loučany připravuje zpracování nového ÚZEMNÍHO PLÁNU Obce Loučany. 

Všeobecně řečeno – územní plán je důležitý dokument, který stanoví dlouhodobé využití a zastavitelnost jednotlivých pozemků a lokalit v obci.    V územním plánu je určeno, kde je možné stavět rodinné domy a jiné stavby,  kde je možné zřídit např. stavby občanské vybavenosti,  podnikatelské provozovny, které plochy nesmí být zastavěny vůbec, atd….    Pokud např.pozemek není v ploše, určené pro výstavbu, nemůže Vám stavební úřad povolit na pozemku stavět.

 

Jelikož se územní plán dotýká všech nemovitostí a pozemků v obci Loučany,  oznamujeme Vám tímto, že probíhá příprava zpracování tohoto nového územního plánu a je právem každého vlastníka nemovitosti v obci se k němu vyjádřit, vznést náměty k zapracování, případně k provedení změn.   

 

Pokud máte jakýkoliv námět k novému územnímu plánu, je nutné tento předložit písemně na obecní úřad v Loučanech, nejpozději do 28.2.2017!  Později předložené připomínky již nemohou být akceptovány, proto prosíme o dodržení tohoto termínu!   Po zpracování návrhu nového územního plánu proběhne jeho veřejné projednávání. 

 

Za obec Loučany – Ing.Josef Kurfűrst, starosta, v.r.


povodnovy plan mapovy portal megafon olomoucky kraj