26. 3. Emanuel

Zítra: Dita

Hledat

Počasí

Úterý Zataženo 9/3 °C
Středa Zataženo 11/3 °C
Čtvrtek Zataženo 11/7 °C
Pátek Zataženo 14/5 °C

Drobečková navigace

Obec > Hlášení obecního úřadu > Výstraha ČHMÚ

Výstraha ČHMÚDatum konání:
25.2.2017

                            INFORMAČNÍ ZPRÁVA

                HLÁSNÉ A PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ

 

Číslo:      HIZ_02/17

Vydaná:     Středa  22.02.2017, 22.00 hod. (23.00 UTC)

Pro kraje:  Plzeňský, Liberecký, Ústecký, Středočeský, Jihočeský,

            Královéhradecký, Pardubický, Vysočina, Olomoucký

 

Meteorologická situace a vývoj: Do dnešního večera byly zaznamenány dešťové srážky, zejména v horských oblastech a na Vysočině. V oblasti Krkonoš a Šumavy spadlo až 20 mm/24 hod. Vzhledem k vysokým teplotám a následnému odtávání sněhové pokrývky v kombinaci se silným větrem docházelo k dalším vzestupům hladin, zejména na menších tocích a na tocích odvodňujících horské oblasti. Během dne srážky na většině území postupně ustávaly, kromě Krkonoš a Jizerských hor.

 

Hydrologická situace: K nejvýraznějším vzestupům docházelo na tocích odvodňujících Šumavu, Krkonoše, Lužické hory, Jizerské hory, dále na Ploučnici a na tocích v povodí Lužnice. Během dne docházelo na některých tocích ke kulminacím nebo ke zpomalení vzestupů. Na některých profilech došlo k vzestupům i nad úroveň 1. SPA. Vzhledem k dotoku bude docházet k vzetupům i na středních a dolních částech toků. Na některých moravských tocích se stále vyskytují ledové jevy, které mohou způsobit vzdutí hladin i nad úroveň SPA.

 

Aktuálně se vyskytuje 2. SPA na Ploučnici v profilu Stružnice. 1. SPA je na Labi v profilech Špindlerův Mlýn a Vestřev, na Metuji v profilech Hronov a Krčín, na Cidlině v Jičíně, na Bystřici v Rohoznici, na Jizeře v Železném Brodě, na Želivce v profilu Želiv, na Mandavě ve Varnsdorfu a na Ploučnici v České Lípě.

 

Předpokládaný vývoj: Nadále očekáváme vzestupy hladin, zejména na tocích odvodňujících severní pohraniční oblasti (horní Labe a horní Jizera). V nočních hodinách bude sever našeho území ovlivňovat studená fronta, na které se vyskytnou trvalejší srážky, které mohou v polohách nad 1000 m přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. V reakci na tyto srážky očekáváme opětovné vzestupy hladin, zejména v povodích Smědé, Mandavy, Lužické Nisy, Ploučnice, Kamenice.

 

Čas vydání další zprávy: DLe aktuálního vývoje situace.

 

Vydalo: OHP CPP-ČHMÚ, Praha/Leipeltová

http://hydro.chmi.cz/hpps

 

--


povodnovy plan mapovy portal megafon olomoucky kraj